Dovalil povolal na prípravu s Rakúskom nováčika Coufala

Tréner slovenskej dvadsaťjednotky Jakub Dovalil nominoval na prípravné stretnutie s Rakúskom 21 hráčov, pričom jediným nováčikom je pravý bek Vladimír Coufal z Liberca . Kým v defenzíve si tréner mohol dovoliť dať voľno aj zahraničným oporám Tomášovi Kalas a Ondřejovi Petrák , naďalej sa trápia s ofenzívou , kde sa mu nedarí nájsť produktívne hráčov .

“ Boli sme v minulosti zvyknutí , že štatistika hráčov v lige je lepšie . Teraz je naším najproduktívnejším hráčom Fašiangy s piatimi gólmi a troma asistenciami , čo nie je ideálne . Ale musíme sa s tým popasovať , “ povedal Dovalil na dnešnej tlačovej konferencii .

Mrzí ho aj to , že si hráči neudržujú stálu formu . “ Trebárs Brabec v Sparte pravidelne hral , ale teraz vypadol zo zostavy , čo je pre nás komplikácie , pretože to je jeden z hráčov , ktorý by mal patriť k základným kameňom nominácie na majstrovstvá Európy , “ povedal Dovalil . “ Hráči majú veľa kolísavú výkonnosť . EURO sa však blíži míľovými krokmi , tak verím , že sa o nomináciu pobijú , “ pripomenul , že európsky šampionát konaný v SR sa začne už za rok .

Do nominácie zaradil 21 hráčov, pretože je možné, že Matěj Hybš a Martin Frýdek z nej nakoniec ešte vypadnú kvôli zraneniu . Zdravotné problémy potom nedovolili nominovať Adama Jánosa . “ Voľno sme potom dali brankári Koubka , ktorého čaká boj o postup do ligy s Hradcom Králové , a Kalas s Petrák . Tým súťaže skončili už pred mesiacom , “ dodal Dovalil .

V nominácii by bol aj sparťanský bek Pavel Kadeřábek , ktorého však znovu online stávkové kancelárie povolal do národného tímu Pavel Vrba . Šancu tak dostane Coufal z Liberca . “ Na túto pozíciu máme päť hráčov , ale Coufal je prototyp beka , s ktorým chceme pracovať , pretože veľa podporuje útočnú fázu , “ vysvetlil Dovalil .

Je zvedavý , ako si hráči v konfrontácii s Rakúskom poradia , pretože s rovnakým súperom pred rokom prehrali 0:3 , čo je najvyššia porážka za Dovalilovy éry . “ Takže im máme čo vracať . Rakúsko je kvalitný tím , veľa hráčov hrá v Nemecku druhú bundesligu , porazili Holandsko , Turecko a mali aj dobre rozohranú kvalifikáciu , ktorú si ale skomplikovali zbytočnú prehrou s Albánskom . Bude to silný súper a budeme zvedaví , ako to hráči zvládnu , “ dodal Dovalil .