Hellas Verona – AC Milán

V súboji jedenáctibodových tímov hosťuje Hellas futbalistu milánskeho AC. Podľa mena je favoritom hosťujúci tím, avšak Hellas je doma veľmi silný a konieckoncov Rossoneri dokázal v minulej sezóne bet365 bonus poraziť.

Minulý rok sa Hellas vracal do najvyššej súťaže a hneď na úvod sa mohol zmerať so slávnym AC Miláno. Rossoneri boli veľkým favoritom, ale zápas nezvládli. Vďaka skvelému výkonu Luky Toniho Hellas úvodné kolo senzačne vyhral a začal tým veľké milánske trápenie.

Hellas sa v minuloročnej sezóne darilo a aj v tejto sa zatiaľ prezentuje dobrými výsledkami aj herným prejavom. Veronský celok má na šiestom mieste rovnaký počet bodov ako jeho súper AC Miláno a naposledy dokázal zvíťaziť doma s Cagliari 1: 0. „Som s tým, ako si vedieme, veľmi spokojný. Mať jedenásť bodov v tejto fáze je skvelé. Dúfam, že takto budeme pokračovať, ale bude to ťažké,“ neskrýval nadšenie tréner Andrea Mandorlini.

Spokojnosť môže panovať aj v Miláne, teda ak vezmeme do úvahy, ako sa Rossoneri viedlo v minulej sezóne, poťažmo v príprave. Pravdou je, že AC zatiaľ prehralo len s Juventusom, poraziť dokázalo Lazio, Parmu a Chievo a remizovalo s Empoli aj Cesena, avšak na ich pôde. Slávny milánsky tím sa teda pomaličky zdvíha, ale všetci si sú vedomí, že návrat do najvyšších poschodí ešte potrvá. „Všetci máme zdvihnúť AC Miláno späť na vrchol.


Myslím, že v minulej sezóne to bolo pre nás všetkých ťažké, ale teraz je všetko lepšie. Našim hlavným cieľom by malo byť skončení medzi prvými tromi a na dosiahnutie tohto cieľa budeme tvrdo bojovať,“ vyhlásil odhodlane Mickael Essien.

Ghanský stredopoliar aktuálne nepatrí do základnej jedenástky, avšak vinou absencia De Jonga s veľkou pravdepodobnosťou nastúpi od úvodnej minúty.

Tréner domáceho celku Mandorlini musí oželieť štart Obbadiho, Campanhara, Christodoulopoulose a Saly. V plnej poľnej nebude ani AC Miláno, ktoré bude postrádať už spomínaného De Jonga, ktorý má kartové stopku, kdežto Montolivo stále laboruje betathome so zranením. Štvorica Menez, Van Ginkel, Diego López, Bonaventúra sa stihla dať do kopy, ale od základu by mali hrať snáď len brankár López a Bonaventura.