Jágr: ‚Trenér Vůjtek se trochu spletl, Slováci byli lepší‘

Z českého tábora zazněl po úvodním duelu na světovém šampionátu v Minsku hluboký výdech. Favorit měl v sousedském derby se Slovenskou namále , když ještě 127 sekund před koncem třetí třetiny prohrával 1:2 . Nakonec se však projevily jeho větší zkušenosti , duel otočil a vyhrál 3:2 po prodloužení. Z předvedené hry měli ale čeští hokejisté rozpačitý dojem.

“ Vysoce jsme si laťku nenastavili , vlastně se můžeme už jen zlepšovat. Slováci hráli mnohem lépe, než jsem čekal . Výborně bruslili a překvapili mě, jací jsou silní v rozích kluziště . Měli jsme velké problémy prosadit se v soubojích jeden na jednoho . Na to , jací jsou Slováci velcí , tak jsou poměrně obratní . Když pan Vůjtek říkal, že má sestavu ze zoufalství , tak se trochu zmýlil , “ uznal kvality soupeře veterán Jaromír Jágr . Jeho tým Slováků jasně prostřílel 33:16 , dlouho však narážel na pozorného brankáře Jána Laca . “ Střel jsme měli opravdu dost , ale že by to byly nějaké vyložené šance , to se nedá říct . Slováci byli lepší , měli více ze hry . “

Jaromir Jagr, Ben Lovejoy

Hvězdného útočníka si slovenská obrana 58 minut pečlivě hlídala . V závěru mu však stačil jeden moment, kdy se odpoutal od Petra Čerešňáka a svou šanci využil . Vyrovnávajícím gólem poslal duel do prodloužení . “ Ondra Němec to udělal výborně . Já jsem nejprve zabrzdil , ale pak jsem náhle vystartoval k brance a on mě přesně našel . Nebylo jednoduché to trefit , měli jsme štěstí . Ten obrat v závěru je jediná pozitivní věc na našem výkonu . Pro ​​mnoho hráčů to byl po dlouhém čase první zápas na velkém kluzišti , navíc ještě nejsme sehraní . Snad se to bude zlepšovat, „věří 42letý útočník New Jersey Devils . Zápas měl podle něj grády , hrál se před vynikající kulisou . “ Měl jsem však pocit , že v hledišti bylo více Slováků než Čechů . Asi to mají do Běloruska blíž. Nebo mají levnější letenky , “ zasmál se .

Podle obránce Ondřeje Němce by vítězství mohlo dodat českému týmu před dalšími duely na MS potřebné sebevědomí . „Je to pro nás vydařený start. Chtěli jsme do turnaje vstoupit vítězně , což se nám podařilo . Je to sice za dva body, ale všichni viděli , jak těžký zápas to byl . Slováci jezdili , dvě třetiny nám unikaly do brejků . Mají spoustu mladých kluků, kteří výborně bruslí . Bylo to náročné, takže dva body jsou dobré, „konstatoval autor prvního českého gólu na šampionátu .