Ligy šampionů: Van Persie a Nani nakresli prázdné místo pro Fenerbahce

Robin van Persie a Nani vydrželi frustrující debuty pro Fenerbahce v bezbranné první etapě třetí ligy mistrů Ligy mistrů nového klubu proti Šachtaru Doneck. Dva bývalí hráči Manchester United měli šance na protilehlém konci hry, ale nepodařilo se přeměnit, zatímco turecká strana byla držena k remíze proti devítiminásobku ukrajinských šampionů. Nani šanci přišla v šesté minutě, když Portugalský dopředu zasáhl malý výstřel, který zachránil brankář Šachtar Andriy Pyatov.Van Persie, který byl jako 68. minutový náhradník, měl skvělou šanci dát svou stranu souhrnný náskok dvě minuty od času, ale Holanďan nebyl schopen nalézt vyprávění spojení s volejbal.

Jinde se CSKA Moskva dvakrát ujala vedení, ale při obou příležitostech byla rychle zakončena zpět, když byli drženi 2: 2 v domácím utkání do Sparta Praha. Alan Dzagoev jim dal 14 minutový náskok, ale minutu později nigerijský útočník Kehinde Fatai vyrovnal. Začátkem druhé poloviny Zoran Tosic klidně skončil, aby znovu získal vedení, ale o čtyři minuty později Ladislav Krejčí skóroval, aby poskytl Českou stranu s cenným druhým gólem. Facebook Twitter Pinterest Alan Dzagoev, CSKA Moskva, vyhrál startovní gól ve své 2-2 remíze s Spartou Praha.Foto: Mikhail Japaridze / ITAR-TASS Foto / Corbis Monako, které skončilo třetí v Ligue 1 v loňské sezoně, má zdravou výhodu poté, co získal 3: 1 v Young Boys . Mario Pasalic, 20letý záložník Chorvatska, který si půjčil od Chelsea, zakončil bodování poté, co Layvin Kurzawa a Guido Carrillo sundali svou stranu 2: 0. Midtjylland, který získal dánskou Superligu První v loňské sezoně díky investici majitele Brentforda Matthewa Benhama čelí obtížnému boji o další kvalifikační kolo poté, co se jim podařilo 2: 1 doma do Apoel Nicosia.Tomáš De Vincenti zaznamenal oba góly na straně Kypru, ale Jakob Poulsen skóroval tři minuty, aby udržel naděje na domácí straně.

Brazílský obránce Vinícius zaznamenal v 89. minutě, když Videoton držel bieloruskou stranu Bate 1-1 remíza v Maďarsku, zatímco Dinamo Zagreb byl držen na stejném skóre v domácím Norském poloostrově Molde. Maccabi Tel-Aviv klesl o 2-1 do Plzně v Izraeli poté, co česká strana udělala Dva-brankový náskok v prvních 21 minutách přes Aidin Mahmutovič a Milan Tetrzela. Nakonec byli moskevští mistři Milsami doma zrušeni albánskou Superligou titul Skenderbeu.Návštěvníci vezmou 2-0 výhodu do druhé etapy po dvou gólech od Albánie mezinárodní dopředu Hamdi Salihi, jeho druhý příchod z místa v 73. minut. Ligové turnaje třetí kvalifikační kolo, první noha

Dinamo Záhřeb 1-1 Molde

Fenerbahce 0-0 Šachtar Doneck

Maccabi Tel-Aviv 1-2 Plzeň

FC Midtjylland 1-2 Apoel Nicosia