Michael Cheika a Steve Hansen studium kontrastů a podobností

No, Michael Cheika to dělá. Je v televizi dobré televize. Tam je kamera natočená trvale na něj. Stejně jako Craig Bellamy v Melbourne Storm nebo Ricky Stuart na vedlejším okraji je Cheika dobrým divadlem. Neexistuje žádný filtr, nevypíná, protože se na něj dívají lidé. Jsou to suroviny. A veškerou moc mu.

Všechny síly Steve Hansenovi. Kamera ukázala na něj nejčastěji vidí člověka blaženému, spokojenému – miniaturnímu Buddhu. Na rohu úst se objevil úsměv. Na každý test je tlak na Hansen. Dědictví All Blacks je národním pokladem. Ale Hansen je Cool Hand Luke.Je to také něco, co se o něm týká. Všechna tajná setkání s rozhodčím se neuskutečnily, říká Steve Hansen. Přečtěte si více

Pozorujte oba muži těsně v tiskové konferenci po zápase – jeden muž kdo vyhrál Bledisloe Cup, druhý, který ztratil šest testů rovně, čtyři doma – je studiem kontrastů a podobností. Cheika dělá úžasný hangdog. Těmito jowly. Velkolepé jamky. A oči, visící dolů, hledící po ztrátě. Tam jsou krveprolití, kteří by pro něj byli smutní.

Hansen má i jemné jamky, ale vzhledem k nadpřirozenosti všech černochů nad jejich přítelem-nepřítelem, je v oku jeho záblesk, který naznačuje, že se jedná o neštěstí. Je zřejmé, že dostane z kopírovacích nožů kop, míchání kaše a vydává proklamace, které zvyšují tlak na již tlačenému koncertu Cheika.Je tu trochu Eddie Jonesové o něm. Hansen je hyperkonkurenční a škodlivý. Miluje to. A proč by ne? Hansen zná Cheika, protože on sám zná sám sebe. Ví, kolik by ho nenáviděl, kdyby se botka dostala na druhou nohu (no, s tím nemůže být naprosto empatic). Kdyby tým All Blacks ztratil šest testů v řadě, čtyři doma, bylo by referendum o zrušení občanství odpovědných. A stejně se to nikdy nestalo. Nikdy nebude, když posloucháte Kiwis. Mohou mít pravdu. Facebook Twitter Pinterest Wallabies šéf Stephen Moore dělá bod na Kieran Read na Novém Zélandu během Bledisloe Cup Test v sobotu ve Wellingtonu. Fotografie: Anthony Au-Yeung / Getty Images

Bez ohledu na to Hansen zná kolegyně, zná kolegy bláznivého člověka.Tréneri na této úrovni jsou řízeni a konkurenceschopní tak, jak by normální lidé nedostali. Hansen ví, co dělá jeho protipól klíšťat. A příležitostně tick-tick-boom.

Cheika prohlašování z hlediska rozhodčího, „drážkování“, tvrzení, že zaměstnanci All Blacks údajně před zkouškou uslyšeli rozhodčího – whingeing. Jiní by. Ale pro Cheika právě uvádí fakty, poukazuje na nespravedlnost a říká, že to vidí. Může se setkat bezstarostně – určitě by chtěl jen chválit All Blacks – a odvrátit pozornost od dalšího bláznivého představení. Možná je to trochu z obou věcí. Ale hlavně, pokud se o to zeptá, bude čestně odpovídat. To je to, co si myslí. Neexistuje žádné kecy o něm.A „příběh“ hry nebyl ten, že všichni černoši vyhráli – protože to se vždycky stalo – byl to australský trenér, který zuřil proti stroji.

Protože se Cheika stará. A jeho hráči to vědí. A v sobotu večer se shromáždili mnohem lépe a víc fešáckymi výkony, než jejich limpní kapitulace v Sydney. Neměli vlastně „vyhrají“, samozřejmě, nebo dokonce skutečně vypadají. Nepodařilo se jim to zkusit. Jejich čárový míč byl ukraden. Nepodařilo se defenzivně, technicky, pod čerpadlem. Všichni černí byli prostě lepší. To je fakt tření. Nový Zéland má lepší tým s lepšími hráči a kapitánskými rozhodci.

Lepší trenér? Proč ano, podle Sonny Bill Williamsové, kdo by to věděl. Ale Sonny? Chtěli byste trénovat All Blacks. A já bych mohl koučovat All Blacks.A Hansenovo vystoupení je do značné míry špatné. Cheika byl trenérem roku za to, že přivedl obyčejný tým na hranici skvělé věci. Hansen je trenérem roku, který se zamiloval do Wallabies. A co sedět na té „chybě“ po dobu jednoho týdne, nazýval to „proces“, pak zprávy, které se dostaly na Nový Zéland Herald ráno Test? Ha. Mluvili o tom po tom, co to našli? Šíření dezinformace? Counter-intel? Asi ne. Je to skutečně bezcenná informace.

Ale tato věc z Hansenu je klasická: „Spousta lidí spekuluje o tom, kdo to udělal a kdo to neudělal a já si nemyslím, že je to spravedlivé, protože nikdo neví, kdo to udělal a samozřejmě je spousta Lidé, kteří by to mohli udělat. „

Byl čas, kdy Wallabies byli alespoň proti Novém Zélandu konkurenční.Ne tento rok. No, oni byli konkurenceschopní v malých prašných výkonech. Fyzicky se většinou postavily. Jejich šmouha se nevrátila zpět. Takže to bylo. A oni dělali co nejlépe a nemůžete se zeptat na závazky. Takže to bylo také. Všechno, co se ve hře střetává, je dobré.

Návštěvy týmů mohou téměř oddálit All Blacks. Je to „jejich“ testovací zápas. Dělají to haka, každý se na to dívá, respektuje to. Dnes existuje zákonodárná vzdálenost mezi provokativním, náročným válečným tancem a úctyhodnou, uctivou opozicí. A to se stalo něco z produkce.

Před lety se Wallabies vypořádali s taktikou, že nosí tepláky. Skutečný! Trackie dacks porazil Nový Zéland. Bylo to pocit, že všichni černí běží přímo z haka, vystřelili a do hry.Tím, že strávili pauzu předtím, než si sundali dlouhé kalhoty, znamenalo to, že Wallabies „vlastnili“ start, stejně jako sprinter v bloku. Poslední, připravený, je velký pes.

V těchto dnech pravděpodobně nebude fungovat. Mohli před ním nahý a pokrytý hrubými slovy, a to by nezáleželo. Nyní je haka jednou z nejlepších věcí ve sportu. Divadlo, kořeny a vše, co to znamená. Skvělé věci. A všechny respektu k tomu. Ale stojícím tam, kterým čelíte, kopírujete to a pohltíte to, nemusíte se to líbit. Wallabies jsou na něm. A před ztraceným jackem. Před několika lety, uprostřed mnoha morálních opovržení nad tím, že Quade Cooper narazil na hlavu Richieho McCawe, Phil Kearns řekl: „Nejsi tam venku, abys byl milý. „

Wallabies nebyly v sobotu hezké a byla to stará hra.Podivný malý prachový a bodový zámek jako Adam Adam Coleman házel své tělo – všechno to přišlo z Cheika během týdne, když mu do svých mužů nasadil nápad: my to nebudeme brát, ne, Nechceš to vzít, už to už nebudeme.

Crazy? Samozřejmě. Efektivní? Jo, ne opravdu. Ale pak není nic. Wallabies zachránili nějakou tvář v sobotu večer. Nebyli šikanovaní. Ale zuřivě vše, co se vám líbí, jsou daleko od All Blacks.