PSG zakončil sezónu s dvěma rekordy

Fotbalisté Paříže St . Germain kromě zisku mistrovského titulu utvořily ve Francii i další dva rekordy . Sobotní výhra nad Montpellier byla jejich 27. v Ligue 1 v této sezoně a celkově tým z Parku princů , který už měl dávno jistotu titulu, nasbíral 89 bodů , když prohrál z 38 duelů jen třikrát . Dosavadní bodové maximum držel Lyon ze sezóny 2005/2006 , kdy nasbíral 86 bodů. V počtu výher byl dosud rekordmanem klub AS Saint – Étienne s 25 úspěchy v ročníku 1969 / 1970 . Informuje o tom web Sportmole .

psg

“ Máme za sebou skvělou sezónu. Po odchodu trenéra Carla Ancelottiho do Realu Madrid se podařilo navázat Laurentovi Blancovi na jeho práci a tým posunul ještě dál . Byl to nejúspěšnější ročník za tři roky , “ řekl podle L‘ Equipe prezident PSG Násir Al – Chelajfí . V sobotu už mohli hrát Parisiens bez většího stresu, trenér Blanc na hřiště poslal i hráčů, kteří jsou obvykle na lavičce , jelikož šetřil reprezentantů před mistrovstvím světa .

PSG nakonec získal titul s náskokem devíti bodů před AS Monaco . Třetí příčku obsadilo nakonec Lille , které si vybojovalo účast v předkole Ligy mistrů . Nejlepším střelcem Ligue 1 se stal druhý rok po sobě Zlatan Ibrahimovic , který v sezoně 2013 / 2014 zatížil konta soupeřových brankářů 26 – krát .