Semesa Rokoduguni udeřil pozdě, aby zvítězil v Bath derby nad Exetem

Dokonce i když Semesa Rokoduguni bude rozhodujícím pokusem o Anglii v Twickenhamu příští měsíc, bude se snažit zdokonalit pozdní drama, ve kterém Bath získal nečekané vítězství z Exeterovy uchopení, hrůzou náčelníků.Halloween v Devonu nebude produkovat větší noční můru v Devonu než pětkrát ukazováčkem rodičů z Fidži v osmém okamžiku přidané doby, která odsoudila Exetera k nejnovějšímu bolestivému výsledku stále obtížnější kampaně. pokračoval s Bathem na domě a na scémech se pravidelně vytahoval, příběh v příběhu se stal stále pravděpodobnějším a Exeter se přesvědčivě nedokázal držet 10-6 leadů, které vyčistili díky Mitch Lees se pokusil o 70. minutu. Točené oči „lichotivé“ na okraji vítězství nad Newcastlem Přečtěte si více George Ford, který s Rokoduguni nyní vede do anglického výcvikového tábora pro teplé počasí v Portugalsku. týmový kámoš v širokém prostoru a na druhou příležitost silný finisér pokrčil unavené záchvaty od Gareth Steensona a Ollyho Woodburna, aby urovnal výsledek. Byl to právě ten typ převratu, který by Eddie Jones miloval vidět replikovat proti Jižní Africe na 12 listopadu ber.S Anthony Watsonem a Jackem Nowellem je zraněn, 29letý je na cestě přidat k solitární čepici, kterou zvítězil proti Novém Zélandu pod Stuart Lancaster, a není třeba se obávat jeho formy. Ford, i přes smíšený den mimo odpaliště, také vedl jeho tým odborně na hřišti, zatímco jiný Angličan nadějný, Henry Slade, byl jeho nejlepší hráč v závěrečném kole zápasů předtím, než se premiéra dostala do krátké hibernace.

p> Bath, s jednou porážkou v devíti zápasech v této sezoně, půjde do pauzy pěkně připraveného na třetím místě v tabulce, ale šance na odraz a přeskupení budou zvláště vítány pro stále nešťastnější náčelníky. Pro Exetera by to teď udělalo jakýkoli podmanivý vítězství, ale abych řekl brutální pravdu, nehrají dostatečně dobře, aby se to stalo.Jejich hlavní trenér Rob Baxter se k tomu opřel o pokušení obvinit rozhodčího nebo planety a místo toho očekává, že se všichni zainteresováni trochu hlouběji rozvinou a vyvinou „trochu oceli“, aby mohli uzavřít těsné zápasy. Jeho strana nyní vyhrála pět zápasů bez vítězství ve všech soutěžích a vyhrál pouze jeden z posledních pěti domácích zápasů, což je daleko od minulej sezóny, kdy skončili finále Premiership.Podezření trvá na tom, že soustředěné úsilí, které bylo nutné k dosažení Twickenhamu, spolu s účastí několika klíčových osobností na turné sasů v červnu, vyčerpalo mozky a těla a následná ztráta Davea Ewerse, Donu Armanda, Luke Cowan-Dickie, Jack Nowell , Julian Salvi a Phil Dolman k zranění jednoznačně nepomohlo.

Odpověď vypadá dostatečně jednoduše na papíře: být trpělivější, postavit se na polní pozici a lépe se postarat o míč.Místo toho byla první polovina komedie chyb; ani jedna ze stran by nemohla spojit mnoho soustředěných útočných fází, ačkoli obrana obou stran byla často vynikající. Gavin Henson zranění dodává Bristolovi starosti v drtivé porážce k prodeji. Čtěte více Největší povzbuzování prvního pololetí bylo vyhrazeno za soupeřovu dobu obrany šéfů pět minut před poločasem, přičemž neúspěch Bathu vyústil v podnět k takovým oslavám, které jsou obvykle vyhrazeny pro okamžik, kdy se tituly střetávají. Kdyby měl Slade chytré zachycení těsně před intervalem vedoucím k pokusu na druhém konci, výsledek by mohl být velmi odlišný. Potom opět Ford vynechal dvě šance na šanci, že by normálně kopl ve spánku a narušení způsobené ztrátou jak Lachie Turnerové, tak Jack Yeandle k hlavním klepnutím dále podkopalo domácí příčinu.Bath také měl potenciální pokus o to, aby Dave Attwood vyloučil dopředný průchod v sestavě a to bylo jen v posledním čtvrtletí, že Exeter konečně držel míč dostatečně dlouho, aby řídil Lees přes 15 metrů ven.

p> Když Steenson postrádal následné tresty téměř z přímého pohledu, aby prodloužil mezeru na sedm bodů, nabízel Bathovi záblesk světla.Jejich dopředu se nedařilo vynaložit sílu, ačkoliv čtyři tresty se vyřešily proti šéfům, ale nakonec to nemělo zájem, protože Ford konečně propustil Rokoduguni, když zjistil, že Steenson není ideálním obráncem, který hlídkuje levý bok Chiefs.

Radost v Bathu byla neohrožená, s Attwoodem více než rád, kdyby pozdravil „rozmazlování“ Rokoduguniho: „Je to neuvěřitelný talent…může do značné míry udělat všechno,“ řekl druhý řádek. „Kdybych si mohl vybrat jednoho hráče, tak by to pravděpodobně byl.“