Slováci vedou na Ukrajině 2: 1, Polášek a Zelenay vyhrál čtvrť

Kremenčuk. Slovenští tenisoví hráči běží po druhém dni 1. kola zápasu 1.Euro-africká skupina Davis Cup v Kremenčuku doma Ukrajina 2: 1.

O důležitý druhý bod pro tým kapitána Miloslav Mecir se v sobotní čtyřhře postarali Filip Polášek s Igorem Zelenaya, kteří po kvalitním koncentrovaném výkonu zdolali pár Alexandr Dolgopolov, Sergijo Stachovskij ve třech setech 7: 6 (4), 7 : 6 (3) a 6: 3.

Ukrajinský kapitán Michail Filima do debli původně nominoval pár Denis Molčanov, Ilja Marčenko, nakonec však podle očekávání udělal změnu a důvěru dostali oba pátky singlisté.

Vítězství Slovenska může v nedělní úvodní dvouhře zpečetit Lukáš Lacko, který si v duelu týmových jednotek o 12.00 SEČ změří síly s Dolgopolovom.

V posledním singlu by měly být představeny Stachovsky a Andrej Martin.Pokud se Slováci uspějí, ve druhém kole v úterý duben uvítají Švédsko doma.

Slovenský kapitán Mečíř vyzvedl výkony obou deblista. „Výsledek 3: 0 vypadá možná jednoznačně, ale bylo to těsné, mohlo se to zvrtnout na dvou-třech Micca. Musím pochválit obou našich chlapců, že zvládli tento nelehký boj. Dolgopolov velmi dobře return, Stachovskij nepříjemně podával a doplňoval ho na síti. Filip s Igorem velmi dobře zvládli oba tie-break. v třetím setu neudělali prakticky žádnou chybu, výborně se rozreturnovali a dobře se doplňovaly, „řekl Mečíř, který v neděli očekává těžké zápasy.

„Čeká nás nejtěžší a nejdůležitější třetí den Lukáš to proti Dolgopolovovi bude mít velmi náročné. Alexandr hraje v pohodě, riskantně, mění rytmus hry.Je velmi rychlý na nohách a dokáže podržet míček ve hře. „Výsledky 1. kola:

Alexandr Dolgopolov – Andrej Martin 6: 2, 6: 2, 7: 5

Sergijo Stachovskij – Lukáš Lacko 2: 6, 7: 5, 6: 7 (5), 4: 6 Dolgopolov, Stachovskij – Filip Polášek, Igor Zelenay 6: 7 , 3: 6

Neděle 12.00

Dolgopolov – Lacko

Stachovskij – Martin Klizan má v Záhřebu nastoupit proti kvalifikantovi

Martin Klizan, nasazen jako pátý, se má v 1. kole budúcotýždňovom hlavní soutěže dvouhry na turnaji ATP World Tour 250 Zagreb Indoors v chorvatském Záhřebu setkat s některým z úspěšných kvalifikanti. Rozhodl o tom sobotní los. Postupující si v osmifinálovém 2.Bike se silou s duchem Antonio Veic (Chor.) – Robin Haase (NL).

Obhájce finálové účasti Lukáš Lacko, osmička „pavouka“, začne proti Italovi Flaviovi Cipolly, a to o možnost vyzvat mezi nejlepšími šestnácti v „lukášovskom“ derby někoho z tandemu Lukáš Rosol (ČR) – Lukasz Kubot (Poľ .). Jednotkou této akce na tvrdém povrchu v hale je domácí Marin Čilić, dvojkou Ital Andreas Seppi a trojkou obhájce trofeje Michail Južnyj z Ruska.

Slovenský derby je považován za semifinále. Lacko je na konci tohoto týdne vůdcem slovenského týmu v daviscup utkání proti Ukrajinům. Kliman v Kremenčuku chybí zápal hrdla v zápěstí.