Sparta potvrdila, že rokuje s libereckým obrancom Kováčom

Vedenie Sparty Praha potvrdilo , že jedná s obrancom Radoslav Kováčom z Liberca . Bývalý reprezentant by mal na Letnú prísť od leta , keď mu v severočeskom klube skončí zmluva . Informoval o tom člen predstavenstva vedúceho celku prvej ligy Jakub Otava .

“ Radka už dlhšiu dobu sledujeme a nebudeme zastierať , že spolu rokujeme , “ povedal dnes novinárom počas prípravného zápasu Sparty s Trenčínom na Strahove . “ Chceme ho získať od leta a rozhodnúť by sa malo v priebehu niekoľkých dní, pretože Radek by chcel mať jasno čo najskôr , “ dodal .

Rokovania so Spartou potvrdil aj Kováč . “ Je pravda , že sme spolu hovorili . Sme dohodnutí , ale podpísaného ešte nič nie je . Nechcem to zakríknuť , “ povedal Kováč ČTK , Právu a denníka Šport po dnešnom zápase Liberca v zimnej Tipsport lige s Českými Budějovicami ( 4:0 ) , v ktorom skóroval .

Claudio Pizarro

Kováč sa z Liberca rozhodol Bet 365 odísť po tom , čo sa s klubom nedohodol na novej zmluve . Vedenie mu ponúkalo ročný kontrakt , zatiaľ čo tridsaťnásobnú reprezentant požadoval dvojročný . Sparta jeho požiadavku údajne splnila a navyše Kováčovi ponúkla aj možnosť na Letnej pokračovať po ukončení kariéry . “ Celý projekt je postavený smerom do budúcnosti , takže nejde len o herné zmluvu , “ vyhlásil Otava .

Tridsaťštyriročný Kováč už v Sparte pôsobil v rokoch 2003 až 2005 . Následne prešiel Spartakom Moskva , West Hamom a Bazilejom . Do Liberca odchovanec Olomouca zamieril pred rokom , kedy sa písalo aj o možnom návrate do Sparty . “ Radek bol vždy veľký Sparťan a sme radi , že na nás nezanevrel , hoci pred rokom z návratu kvôli tomu , ako sme mali poskladaný tím , ešte zišlo , “ uviedol Otava .

Kováčův príchod by potešil aj trénera Sparty Vítězslava Lavičku . “ Radka poznáme , je to hráč , ktorý prešiel Spartou a má nesporné vodcovské schopnosti . Má za sebou Unibet vydarená angažmán v zahraničí i tuzemsku , takže je zákonité , že sa o neho zaujímame , “ vyhlásil . “ Mali sme kvôli tomu pohovory s trénerským tímom i vedením Sparty a uvidíme , ako to nakoniec dopadne , “ dodal .