ST . Truiden – MOUSCRON X – X

Komplikovaný herní systém belgických soutěží je v této sezóně na konci , dnes se hraje poslední kolo baráži o postup resp. setrvání v nejvyšší soutěži .

Z II . ligy už postoupil její vítěz Westerlo , otazník je nad obsazením posledního místa v pelotonu účastníků v sezóně 2014 / 15 . V baráži hrají OH Louvain ( prvoligisti ) , Eupen ( vítěz 1. periody II . Ligy ) , St. Truiden ( 3. v celkové klasifikaci II . Ligy ) a Mouscron ( 4. v celkové klasifikaci II . Ligy ) . Hraje se systémem každý s každým doma – venku, baráž má za sebou odehraných pět kol .

Po nich je jasné jen to, že Louvain své místo mezi elitou neuhájil a minimálně na rok sestupuje . Tohtosezónny druholigistou si to tedy dnes rozdají o to, kdo doprovodí Westerlo výše.

Zatím první dva , Mouscron a Eupen , jsou bodově bok po boku ( 8 ) , St. Truiden zaostává o jeden bod ( 7 ) . Průběžné pořadí určuje skóre, při konečném jsou však důležité vzájemné zápasy .
V nich momentální lídr Mouscron tahá za kratší konec s Eupen ( 0:1 , 2:2 ) , doma nad St . Truiden vyhrál 2:1 .

Dění v kuchyních klubů je zamknuto za několika zámky , dnešek je pro mužstva velmi důležitý . Akorát v St . Truiden trochu podchýlili dveře a zveřejnily dvě informace . První: bez ohledu na to, zda mužstvo postoupí nebo ne, zůstává trenér Yannick Ferrera , který je na lavičce od května 2013 , neboť podepsal novou dvouletou smlouvu . Druhá : klíčový hráč Joeri Dequery je zřejmě na odchodu , zajímají se o něj prvoligisti Beveren a Ostende .

Zápasy v barážové skupině jsou velmi těsné, rozdíl dělá jeden gól a – tipuji , že tak to bude i dnes . Minimálně poločas bude taktika převyšovat nad všechno ostatní , St. Troind musí jít za vítězstvím , ale riskovat od začátku nebude.