Vídeňský dal 42 sekund před koncem gól, Slovan vyhrál nad Záhřebem 3: 2

Rozhodčí: Gofman, Soin – Goľak, Dedu, vyloučení: 6: 6 na 2 min, navíc 12. Sersen 5 min + do konce utkání za seknutí – 26. Brule 5 min + do konce utkání za úder do hlavy a krku Využití: 1 : 1, oslabení: 0: 0, 8123 diváků.

BRATISLAVA. Hokejisté Slovanu Bratislava sice v zápase KHL proti Medveščak Záhřeb téměř 50 minut prohrávali, ale nakonec získali všechny tři body. Soupeře zdolali 3: 2.

Rozhodující gól vstřelil 42 sekund před koncem řádné hrací doby Marek Vídeňský, který dorazil do sítě střelu Lukáše Kašpara.

Slovan si v pátém zápase nové sezóny KHL připsal druhé vítězství a patří mu zatím 10. místo v tabulce Západní konference.

Domácí dlouho dopláceli na nepřesnou koncovku. Záhřeb využil v 13.minutě díky Markovi Kvapilem pětiminutovou přesilovku při vyloučení Michala Sersena, ale domácí stejnou příležitost na gól neproměnili, stejně jako další slibné šance.

Střeleckou smůlu zlomili až v závěrečné třetině, když v průběhu 34 sekund otočili skóre zásluhou gólů Cama Barkera a Václava Nedorosta.

Medveščak zásahem Tomáše Merta z 56. minuty vyrovnal, ale triumf domácích zařídil v závěru Vídeňský.Při premiérovém soutěžním startu v dresu bratislavského klubu tak kanadský brankář Barry Brust vychytal vítězství.

Svěřenci trenéra Miloše Říha po třech dnech volna odcházejí na první tohtosezónny trip, nejblíže je ve čtvrtek čeká souboj na ledě dvojnásobného šampiona Dinama Moskva.

Později je čekají i souboje v Podolsk a Záhřebu. Před vlastními fanoušky opět nastoupí 17. září proti obhájci Gagarinova poháru týmu SKA Petrohrad.Hlasy po utkání:

Konec zápasu, Slovan vyhrál 3: 2.

Dramatický zápas pokračuje, 47 sekund před koncem poslal Vídeňský opět do vedení Slovan, když dorazil do sítě střelu Kašpara.

Po chybě Starosty se puku zmocnil Smoleňák, posunul ho před branku a Mertl vyrovnal na 2: 2.

Slovan prolomil střeleckou smůlu až v polovině závěrečné – a skóroval hned dvakrát během 34 sekund. Nejdříve brankáře hostí Krošelja propálil obránce Cam Barker a zakrátko skončila v síti i střela útočníka Václava Nedorosta. II. třetina

Slovan se pokoušel vyrovnat, ale marně dobýval branku hostů. Gólman Medveščak Krošelj předvedl několik výborných zákroků, v 39. minutě mu po střele Kašpara pomohla tyč.Ještě předtím měl i Slovan početnou výhodu na pět minut, ale navzdory tlaku se mu nepodařilo skórovat. I. třetina

Skóre duelu otevřel v 13. minutě český legionář v týmu hostí Marek Kvapil, který se prosadil v pětiminutové přesilovce. Trest do konce zápasu totiž za seknutí dostal domácí obránce Michal Sersen. Před zápasem

Hokejisté Slovanu Bratislava mají v této sezoně KHL za sebou zatím čtyři domácí zápasy, vyhráli však pouze jeden z nich.

O druhé vítězství se pokoušejí proti Medveščak Záhřeb v závěrečném souboji domácí série.Potom je čeká první trip po kluzištích soupeřů v této sezóně.

Do sestavy Slovanu se po dvouzápasový absenci vrátil ofenzivní tahoun Ladislav Nagy, jehož trenéři zařadili do první formace k českým legionářům Václavu Nedorosta a Lukášovi Kašparovi.

V domácí sestavě naopak chyběl Bělorus Anatolij Protasenja, na soupisce hosty zase nefiguroval slovenský obránce Milan Jurčina.

Proti svému bývalému zaměstnavateli se do branky postavil Barry Brust, Kanaďan si tak připsal premiérový soutěžní start v dresu Slovanu. KHL – další výsledky: