Werder Brémy – SC Paderborn

Vyzerá to vyzerá, že svoj cieľ posunúť sa čo najskôr čo najďalej od zostupovej zóny berú v Brémach skutočne veľmi zodpovedne. Kúzlo nového kouča Viktora Skripnik po drobnom výpadku v minulom týždni znovu zafungovalo a Werder si až prekvapivo ľahko poradil aj pomerne sebavedomým paderbornským zázrakom.

Že domáci na Weserstadion vleteli na svojho súpera pekne zostra, dokazuje už prvý minúta, v ktorej prekonal hosťujúci brankára Kruseho mladíček Davie Selke. Hráči, ktorého matka pochádza z Českej republiky, však nemohla byť bránka pre ofsajd uznaný. Aj nenechal sa tým rozhodiť a naďalej zamestnával hosťujúci obranu.

Len o niekoľko desiatok sekúnd neskôr kľučkou obišiel súperovho gólmana, ktorý bol rád, že ho na bránkovej čiare zastúpil spoluhráč Florian Hartherz. Selke, ktorého otec pochádza z Etiópie, sa nepresadil ani z následnej dorážky. Jeho chvíľa v tomto zápase však ešte len mala prísť. Do tej doby sa ale radoval Zlatko Junuzović. A to v 10. minúte.

Ako to vykonal? Inu, vskutku famózne !!! Zhruba vo vzdialenosti 28 metrov od bránky sa ujal exekúcie priameho kopu. Balon letel rýchlo hore, a potom ešte rýchlejšie nadol. Akurát, aby stihol v ľavom hornom rohu (z pohľadu strelca) ukážkovo zapadnúť o tyčku do bránky – 1: 0. Werder sa potom zrejme s tesným vedením uspokojil, pretože trvalo takmer stavkovanie live na Unibet pätnásť minút, než Lukas Kruse znovu dostal príležitosť vychytať Selkieho.

V 48. minúte už však naozaj nemal nárok. Znovu išlo o priamy kop, ktorý sa po neprehľadnej situácii vo vápne zastavil až o tyč, od ktorej sa odrazil loptu priamo k v správny čas na správnom mieste číhajícímu Daviemu Selkemu, ktorý tak vďaka svojej hlavičke rozjasal zaplnené ochodze a vytočil hosťujúceho kouča Anrého Breitenreitera – 2: 0. Ten už o dve minúty neskôr vedel, že jeho Paderborn tentoraz bodovať nebude.

Kruse veľmi nepresvedčivo vyboxoval centrovaný balón, ktorý sa zniesol k na hranici vápna stojacemu Bartels a dvadsaťsedemročný Fin (to je krstné meno, nie označenie národnosti) poslal okamžite okrúhly predmet späť do bránky – 3: 0. Ubehli len dve minúty a hostia mohli byť v ešte väčšom průšvih. Levent Aycicek však vo výbornej pozícii minul.

Na ďalší gól sa tak čakalo až do minúty osemdesiaty, kedy po chybe v obrane ten istý hráč predsa len zužitkoval Selkeho prihrávku a dal výsledku finálnu podobu – 4: 0. Werder Brémy tak má teraz len trojbodovou stratu na Paderborn, ktorý ako ligový nováčik konečne predviedol ten nemastný neslaný výkon, aký od neho prakticky všetci očakávali už od začiatku sezóny.