Západní Sydney zasáhla pokutu ve výši 50 000 dolarů a přerušila tříbodovou odpočet daně z přepočtu

Fotbalová federace Austrálie dodala přísné varování fanouškům skupiny A-League poté, co obvinila západní Sydney Wanderers a uvalila tříbodový odpočet, který byl pozastaven po dobu 12 měsíců, poté, co někteří z jejich fanoušků zapálili světla na zápas minulý víkend.

>

Řídící orgán australského fotbalu zjistil, že klub je vinen tím, že v sobotním večere v sobotu v noci vyhrála zápas s Melbourne Victory na stadionu Etihad, když se malá část jejich odlehlé podpory rozsvítila několik výbuchů, vyrazila detonátory a zobrazeny neoprávněné bannery.David Squires na…poslední události A-League Čtěte více

„Události minulé sobotní noci a koordinované pochybení části fanoušků Western Sydney Wanderers nemohou být tolerovány nikým v australském fotbalu,“ řekl výkonný ředitel FFA David Gallop řekl.

„Zneužití bylo nejen nebezpečné a hrozivé, ale koordinovaný a počítaný způsob, jakým se fanoušci chovali, byla vážná škoda na pověsti fotbalu a všech zúčastněných v naší hře, včetně klubů, hráči a úředníci. „Trest, Gallop uvedl, vzal v úvahu vážnost incidentů v sobotu, ale i závazek Wanderers – na veřejnosti a v reakci klubu na oznámení o předváděcím dopise vydaném dříve v týdnu – odstranit ty zodpovědné osoby.

Sankce obsahují jasnou zprávu fanouškům: bez ohledu na to, co se děje na hřišti, doufá, že Wanderersovská premiéra by mohla spočívat s nimi a jejich schopnostmi, jinak se chovat.Wanderers v současné době top ligu na rozdílu gólů od Brisbane Roar a jen jeden další „vážný“ incident v této sezoně by mohl účinně vykolejit jejich nabídku.

„Existují velmi vážné důsledky z hlediska soutěže,“ řekl Gallop. „Můžeme mít nejbližší finálový zápas A-League, který jsme kdy měli, takže tři body jsou velmi důležité.Jsem si jistý, že Tony Popovic a hráči to uznají a očekáváme, že nám pomohou se zprávou těmhle lidem, kteří nejsou fanoušky. „Generální ředitel Wanderers John Tstatsimas prosil FFA o shovívavost, když s přihlédnutím k jejich rozsudku, říkat, že tresty udělené klubu budou „zcela nespravedlivé“ a „nevhodné“.

Ve čtvrtek však Tstatsimas přijal trest a znovu potvrdil klubovou nulovou toleranci vůči antisociálnímu chování a použití světlice.

„Máme 18 000 členů, kteří reprezentují náš klub a náš region fantastickým způsobem, kteří jsou poškozováni několika málo sobeckými a narcistickými jedinci, kteří roztrhávají celou naši komunitu, vytvořili jako klub,“ řekl . Trest přijde týden před plánovaným zasedáním komise FFA, aby se zvážily změny v procesu, který se uskutečnil při zákazu špatných fanoušků – což je dědictví minulého roku rozpadu vztahů mezi skupinami fanoušků a fotbalovými úřady.Součástí tohoto přezkumu bude i formulace národní politiky pro ochranu před útoky, kterou FFA oznámil ve čtvrtek. „Použití světlice a souvisejících přístrojů při sportovních událostech je extrémně nebezpečné, nezákonné a nemá místo v australském fotbalu , Řekl Gallop. „Dáváme do písku linku. Pokud jsou tito lidé pravými fotbalovými fanoušky, kteří pochopí a ocení jejich akce, ublíží klubům, které tvrdí, že podporují. „